Impresje - Przęsocin
Czy leci z nami pilot ? Pilot pozostał na ziemi
Informacja dla widzów
Osoby które chciałyby nas odwiedzić są mile widziane na lotnisku. Jednak ze względu bezpieczeństwa prosimy o przestrzeganie ustalonych zasad. Opiekunów przybyłych z dziećmi, prosimy o zwracanie uwagi na ich zachowanie. Wszystkie osoby przebywające na lotnisku są zobowiązane do przestrzegania Regulaminu Lotniska. Widzów dotyczy w szczególności Porządek Naziemny.

Jak do nas trafić ? Mapka z trasą dojazdu jest opublikowana na stronie. Osoby które chciały by się umówić prosimy o wiadomość na adresy e-mail wskazane w pozycjji menu Kontakt.

Kiedy można nas zastać ? Latamy intensywnie w okresie od kwietnia do września przy sprzyjających warunkach pogodowych (temperatura powyżej 10oC, brak opadów i wiatr w granicach do 5 m/s). W przypadku wizyt nieuzgodnionych najlepsze terminy to każda sobota i niedziela w godzinach od 12:00 do 17:00.

Grupy zorganizowane powyżej 5 osób prosimy o uprzednie nawiązanie z nami kontaktu i uzgodnienie terminu wizyty.
Co to się szykuje ? Wystawili nas do przeglądu, czy co ?
UWAGA !
Osoby nie stosujące się do regulaminu lub zaleceń członków stowarzyszenia będą proszone o opuszczenie terenu.

Proszę pamiętać że  wejście na płytę lotniska podczas lotów, zwłaszcza niespodziewane, grozi kolizją z modelem. Modele które eksploatujemy ważą od 0,5kg do 10kg. Te najczęściej używane ważą w granicach od 2kg do 6kg i poruszają się z prędkościami od 40km/h do nawet 180km/h. Kolizja z modelem może spowodować poważne obrażenia.  Pilot śledzi wzrokiem model i nie jest w stanie kontrolować otoczenia wokół siebie. Model w fazie przyziemnienia jest mało sterowny. Możliwości nagłej zmiany kierunku lub wysokości, podczas przyziemnienia są często mocno ograniczone.  Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na dzieci. Psy powinny być bezwzględnie prowadzone na smyczy.