Impresje - na warsztacie
Wilga Tomkowa Wilga inne ujęcie Jantar Zbyszkowy Jantar inne ujęcie
Do czytelników naszej strony
88 tysięcy wejśc później - luty 2013
Autor Stan licznika: 88 tysięcy wejść w ciągu pięciu lat, czyli średnio ponad 17 tyś rocznie i około 1,5 tyś. miesięcznie. W Przęsocine upłynęło nam już siedem bogatych sezonów aktywności lotniczej. Aktualna liczba klubowiczów: kilkunastu. Dołączyło kilka nowych osób, kilka zawiesiło aktywność lub zrezygnowało z hobby. Osoby ze składu "założycielskiego" stanowią ok. 50% stanu. W ostatnim roku ilość zapytań dotyczących członkowstwa od osób które dotarły do na poprzez stronę wzrosła. Niżej pokrótce o tym co istotnego obok zwykłej aktywności lotniczej działo się w poprzednich latach.

2012 - Pod koniec roku dokonaliśmy wyrejestrowania Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych Przęsocin. Obecnie działamy jako Klub Modelarzy Lotniczych. To na skutek refleksji że z jednej strony dobrze było by funkcjonwać jako formalna instytucja, jednka ilość obwoiązków wynikających z tego powodu przewyższa korzyści. W tym roku z powodu przeprowadzki zawiesił aktywność Robert. Rzecz warta wzmianki dlatego że był "dobrym duchem" i katalizatorem aktywności modelarskiej w grupie. Obecny na lotnisku ZAWSZE i bez wątpienia będzie nam go brakować w Przęsocine.

2011 - Dobry sezon, bardzo intensywny dla sekcji szybowcowej. Rozpoczęliśmy latanie z wariometrami, zdarzały się loty w granicach 20-30 minut. Tym razem nie było potrzeby gruntonwego remontu nawierzchni z powodu dzików. Trawa dzięki systematycznemu koszeniu i opryskom przeciw chwastom wyszlachetniała. Do opublikowania pozostało wiele zdjęć z tego sezonu, co być może nadrobimy.

2010 - Do składu dołączyli Leszek i Tomek. Leszek był przez wiele lat aktywnym propagatorem i instruktorem, prowadził modelarnie. Sekcja szybowcowa intensywnie latała, to dzięki zaangażowaniu Roberta w holowanie. Jesienią 2009 dziki zaatakowały dotkliwie po raz drugi. Preparat STOP-DZIK GR nie sprawdził się w praktywce. Na wiosnę 2010 roku zbudowaliśmy ogrodzenie przeciw zwierzynie.

2009 - Wiosną po raz pierwszy duży holownik elektryczny wyciągnął u nas szybowieć o rozpiętości ok. 4m. Jesienią 2008 dziki po raz pierwszy spowodowały spore zniszczenia nawierzchni lotniska. Co okazało się potem pewna plagą i uciążliwością (lotniska położone jest na obrzeżu puszczy Wkrzańskiej). Przeciw dzikom zaczęliśmy stosować preparat STOP-DZIK GR.

Pierwsza rocznica w sieci - październik 2008
Ani się człowiek obejrzał, a już skończył się sezon 2008. Minął rok od dnia opublikowania naszej strony po raz pierwszy. To co istotne to fakt, że popularne  przeglądarki zaindeksowały naszą strone i jest ona  odnajdywanana bez problemów. Historię rozwoju strony można przesledzić w rubryce "Terminarz zmian". Jak widać rozwój jest, choć dotarły do nas głosy i bezpośrednie pytania, dlaczego strona jest aktualizowana tak rzadko ? Drogi czytelniku, otóż dlatego że w sezonie wiosenno-letnim każda wolna chwila (która nie jest poświęcona rodzinie lub innym ważnym sprawom), poświęcana jest lataniu. Nadchodzi jednak zima 2008/2009, mamy nadzieję że okres ten pozwoli opublikować relacje z wydarzeń sezonu 2008, jak i zrealizować kilka pomysłów na ciekawe artykuły. Przedsięwzięcie jest jednak niekomercyjne, a zespół redakcyjny nieliczny. Prosimy nie oczekiwać od nas cudów.

Premiera - listopad 2007
Niniejsze wydanie stanowi minimum informacji które chcieliśmy opublikować na początek. Zawartość tej wersji traktujemy zdecydowanie statycznie. Nie zamierzamy zmieniać tej treści w perspektywie najbliższych miesięcy czy nawet jednego lub dwu lat. Dalsza rozbudowa zawartości nie jest jednak wykluczona. Mimo to, oraz mimo braków różnych "fajnych" efektów na stronie, fakt że wydanie to doszło do skutku uważamy za nasz ogromny sukces !

Wydania kolejne
W bieżacym wydaniu zdecydowanie brakuje takich pozycji jak :
  • Plan imprez na kolejny sezon - rubryka prezentująca plan działań i wydarzeń na kolejny sezon, miałaby w ustalonej formie informować o datach rodzaju i przebiegu przedsięwzięć planowanych na następny sezon. Rubryka ta miałaby być wydawana raz w roku przed rozpoczęciem sezonu.
  • Wydarzenia - rubryka uzupełniana jesienią, miałaby prezentować wydarzenia minionego sezonu. Rybruka ta byłaby uzupełniana w kolejnych latach. W ten sposób powstawałaby kronika najważniejszych wydarzeń.
  • Nasze modele - zawierałaby informacje o modelach którymi latamy, podstawowe parametry, sposób wykonania, zastosowane wyposażenie, wreszcie ich właściwości lotne i wrażenia z eksploatacji
  • Artykuły autorskie - byłoby to miejsce na prezentowanie wyników przemyśleń, eksperymentów, doświadczeń i pomiarów, odnoszących się do różnych aspektów modelarstwa. Jest wiele potencjalnych obszarów np. dobór i konfigurowanie napedów elektrycznch, optymalizacja sprawności napędu, różne technologie wytwarzania modeli, recenzje stosowanego wyposażenia wyposażenia, itp.
Szczególnie dwa pierwsze punkty wydają się potrzebne. Czy i kiedy dojdzie do kolejnych wydań ? Postaramy się, lecz nic nie możemy obiecać (odwrotnie niż koncerny informatyczne). Proszę pamietać że WebMasterka nie jest naszym hobby. Uczucia lokujemy gdzie indziej (rodzina, praca ...). Jeżeli ktokolwiek chciałby wyrazić swoje ubolewanie z tego powodu prosimy o e-mail. Byc może taki głos zwiekszy naszą motywację.
POZDRAWIAMY I DO NASTĘPNEGO WYDANIA !