Impresje - Przęsocin
Łopaty poszły w ruch Wojtek kołuje po pasie startowym Robert na rozbiegu
Wiosenne porządki - marzec 2008
Wybieramy do ostatniej kropeczki Panowie ... Nadeszła pora wiosennych porządków. Wiosna tego roku zapowiadała się bardzo pracowicie. W sierpniu poprzedniego roku rozpoczęły swą aktywność dziki, które upodobały sobie rycie na pasie startowym ! Do końca roku obraz zniszczeń był dość przytłaczający. Można szacować że 30-40% nawierzchni została uszkodzona przez żerującą zwierzynę.

Pierwszym koniecznym przedsięwzięciem było wyszukanie jakiegoś środka zapobiegawczego. Po namyśle i konsultacjach ze studentami Akademii Roliczej w Szczecinie stanęło na preparacie STOP-DZIK GR. Opakowanie 5kg nabliśmy wysyłkowo za cenę 120 zł. Zgodnie z informacją producenta  połowa tego opakowania wystarczy aby zabezpieczyć nasze lotnisko przez okres 2 miesięcy. Liczymy na inteligencję dzików, oraz jak najdłuższą pamięć o  przykrych doznania spowodowanych spożyciu tego dość kosztownego specyfiku francuzkiej produkcji. W końcu w cenie 20 zł/kg można nabyć całkiem przyzwoite jedzonko i to nie tylko dla dzików. Wspomniany środek zastosowaliśmy prewencyjnie po raz pierwszy z poczatkiem lutego.
 
Wiosenne "pospolite ruszenie" zwołano na dzień 15 marca. Frekwencja dopisała, chumory też, sprzęt lżejszy i cięższy również. Zamieszczone tu zdjęcia pochodzą z tego właśnie dnia, podczas którego doprowadzono do stanu używalności połowę lotniska, pas o wymiarach ok. 90 na 40 metrów.
Robert w roli pilota i napędu taczki
Niestety dziki to nie jedyny problem tej wiosny. Częste intensywne opady deszczu tej zimy, w połaczeniu z ruchem ciężkiego sprzętu, doprowadziły do wyjatkowo dużych zniszczeń gruntowej drogi dojazdowej. Jednak dzięki życzliwej pomocy zaprzyjaźnionych i dysponujacych cięższym sprzętem mieszkańców Przęsocina, z początkiem kwietnia udało sie doprowadzić drogę do zupełnie przyzwoitego stanu, DZIĘKUJEMY ! W ten sposób owtarcie sezonu 2008 będzie możliwe już w niedzielę 6 kwietnia.
Z taka pomocą praca przebiega znacznie żwawiej, mimo że ... chwilowo nadzorujemy