Rozpoczynamy sezon 2008
Trzeba się uwijać, zobaczymy kto pierwszy pleci ! Niestety, nic już się nie da zrobioć, TRZEBA LECIEC! T-Rex czeka na swoją kolej. Bocian szuka czegoś w trawie Kiedyś byłem gwaizdą Crussov, a dziaisaj ... na szarym końcu !
Owarcie sezonu 2008 - sobota, 26 kwietnia
Nareszcie !!! Wiosna rozpoczyna się wraz z pierwszym startem.
Pogoda jeszcze niewyraźnia, drzewa jeszcze niezbyt zielone, trawa jeszcze nie koszona, najważniejszy jednak ten błysk w oku (za wszystko inne zapłacisz kartą ...).  Niżej od lewej do prawej: "Bossanova" ARF od Ripmaxa - żarowa, "FunFlyer" z Robertowego warsztatu - elektryk, Fantasy ARF od "Chinczyka" - żarowy," Anorektyk" też z pracowni i studia projketowego  "Roberta" - elektryk, "Ultimate" ARF od GreatPlanes - benzyna, "Piper J3 Cub" z zestawu GreatPlanes (tak zwany "tartak", brrr ...kto to wymyslił) - elektryk, no i T-Rex (skąd on jest ?) - też elektryk.
Ktoś wpadł na pomysł grupowego zdjęcia,... wyszło nieco sztampowo ?
Odpalamy co tam mamy ...
Tym bardziej że właśnie na chwilę wyjrzało słońce.
Zapal że wreszczie bo się elektryki będą naśmiewać ! ... i w górę.
Jedni latają za myszkami, zawodowo inni dla czystej radości. Jakoś sobie nie przeszkadzamy.
jastrząb 1 Fun-fly jastrząb 2 Oblot zawsze przyciąga fotoreporterów, czyżby w oczekiwaniu sensacji ?
W tym roku Tomek zdominował obiektywy. Wiadomo, Ultimate leci za chwilę po raz pierwszy !!!
Może im powiemy że gaźnik zapchany i wracamy do domu ? Połowa sukcesu za nami,... jeszcze tylko lądowanie ! Jeszcze tylko kilka chwil i trzeba będzie lecieć.  Tomek nieco spięty (a kto jest spokojny w takiej chwili ?). Ultimate Bipe 1.60 bardzo zgrabny dwupłat(nówka jeszcze nie śmigana). W tym wydaniu z silnikiem benzynowym Roto 35 cm3 (Tomek jest zatwardziałym miłosnikiem silników spalinowych). Rozpiętość 165 cm (dokładniej 65 cali), niby nie dużo, jednak dwupłat jest konstrukcją bardzo przestrzenną.
Wreszcie odpalił i kołuje na start, głośno warczy (na pochybel elektrykom) !!!  Ruszył i wystartował, moment tuż po pierwszym oderwaniu się od ziemi został utrwalony na zdjęciu obok.
W powietrzu żadnych problemów. Bardzo zwrotny. Szybkie ostre ruchy w osi podłużnej. Jak to dwupłat, nie ma tendencji do nadmiernego rozpędzania się. Idealny i stylowy akrobat. Lądowanie, najtrudniejsza figura akrobacji, tym razem bez problemów. Uff możemy iść odsapnąć ! Sarny na zdjęciu niżej też pewnie się ucieszyły.
Sarny - to zdjęcie wykonano 27 kwietnia w rejonie Bezrzecza.