Limit rozmiaru
Piper

Oceniamy że modele o ce­chach jak ten na zdjęciu wyżej, wyznaczają granicę bez­pie­czne­go startu i lą­do­wa­nia z na­sze­go pasa:

  • typ Piper PA 18
  • masa powyżej 10kg
  • rozpietość 2,8m
  • silnik o pojemności 38cm3
Lotnisko modelarskie - widok ogólny, wymiary
Niżej widok z lotu ptaka eksploatowane przez nas lotnisko (zdjęcie wykonano z samolotu). Pas startowy ma wymiary 110m * 60m. Walory widokowe oceńcie sami !
lotnisko
Lotnisko jest koszone w sezonie,  w okresie od kwietnia do września i w tym czasie wspólnie dbamy o to aby spełniało nasze oczekiwania. Miejsce to jest odpowiednie oddalone od zabudowań. Ostatni odcinek dojazdu do lotniska (ok. 900m w przypadku dojazdu od Przęsocina)  przebiega drogą gruntową użytkowaną przez maszyny rolnicze. Stan tej drogi jest względnie dobry, przy zachowaniu ostrożności nie stwarza wiekszych problemów dla dowolnego samochodu osobowego.

Z jakością drogi związane są pewne mankamenty. W okresach intesywnych i długotrwałych opadów droga ta staje się miejscami błotnista i dojazd może być utrudniony, a na pewno wiąże się z zabrudzeniem pojazdu. Natomiast w okresie długotrwałej suszy, przejazd samochodem wzbija duże ilości pyłu. W obu wspomnianych przypadkach samochód myje się po, a nie przed lataniem ! Najlepsze warunki dojazdu istnieją w okresach umiarkowanych i regularnych opadów.