Impresje - Hummelflug
Smok jaki jest każdy widzi Ponownie latajacy smok Mistrz wisi i wypuszcza dymy ! Kita smoka, a na niej wrona Raźnym krokiem do bufetu... tylko dla personelu latającego !
Wzyta w klubie Hummelflug - 9 czerwca 2007
Uroczyste wręczenie pucharu przyjaźni Nazwa klubu: Modellflugclub Berlin e.V. Hummelflug
Rok założenia: 1994, liczba członków klubu - około 60. Klub należy do krajowego niemieckiego stowarzyszenia DMFV - Niemiecki Związek Modelarzy Lotniczych.

Pas startowy trawiasty o wymiarach: 200m * 80m. Lotnisko posiada dopuszczenie do lotów modelami o masie do 20 kg, oraz wyznaczony limit hałasu 80 dB. Lotnisko położone na obrzeżach Berlina jest oddalone od Szczecina o około 2 godziny jazdy. Z Humelem mamy szczególne relacje (jeden z naszych pilotów jest równocześnie ich pilotem - lub odwrotnie), co zaoowocowało zaproszeniem nas na doroczne swięto ich klubu 9 czerwca 2007 roku. Zdjęcie wyżej po prawej upamiętnia moment oficjalnego przekazania naszej delegacji "pucharu" przyjaźni (butelka wina musującego zwanego sekt). Wręczenia dokonał osobiście sympatyczny prezes Hummelflug (po prawej stronie w czerni).
Nasza reprezentacja u Hummela Rozmiar imprezy przekroczył nasze oczekiwania. Liczbę pilotów oceniamy na 40-50 osób. Liczbę wszystkich uczestników na około 100 osób. Impreza zostala przeprowadzona z nagłośnieniem (zasilanie z agregatu). Do pokazów zaproszono mistrza Brandenburgii w akrobacji, jak i latającego smoka (zdjecie obok). Organizatorzy włożyli sporo wysiłku i konsekwencji w rygorystyczne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, co jest konieczne przy takiej skali imprezy.

We wrześniu 2007 roku, mielismy okazje gościć u nas przedstawicieli z Hummelflug (w centralnej części zdjecia niżej: Adam, Jura i Erkart). Była to pierwsza grupa z niemiec która przybyła na nasze zaproszenie. Niestety pogoda zdecydowanie nie dopisała. Nie pozostaje nic innego jak spotkanie powtórzyć !
Przedstawiciele Hummela u nas - 8 wrzesnia 2007